קמטים – איך הם נוצרים ואיך למחוק אותם

ברגע שאתה מבין כיצד נוצרים קמטים בעור, די ברור כיצד אתה יכול למחוק אותם מבלי להוציא הון תועפות על קרמים, מדבקות או ניתוחים מקומיים.

ראשית, רק כדי להביא את כולנו על אותו עמוד, חשוב להבין זאת קמטים מתחילים להיווצר כשאנחנו בשנות העשרה שלנו. כן, מדהים אבל נכון. והנה הסיבה.

האישיות וההרגלים שלנו קבועים היטב במהלך הילדות שלנו. יש לנו קמטים אופייניים, חיוכים, מבטים של חוסר הסכמה או גועל, ריכוז. אלה אינם נוטים להשתנות ככל שאנו מתבגרים, ללא תאונות או טראומות. כך, דפוסי אחיזה של שרירי הפנים נקבעים די טוב על ידי בני הנוער שלנו.

מה הקשר בין שרירי הפנים לקמטים? תחשוב על זה – שריר יכול להתנפח ולמתוח את העור על הידיים שלך אם אתה מרים הרבה משקולות. אבל שריר גם צובט בעור כשאתה מכווץ אותו בזעף, למשל.

עם הזמן, שרירי הפנים יתכווצו או יתקצרו סביב אזורים שמקבלים צביטה רבה. בין העור לשריר יש שכבה דקה של רקמת חיבור או פאשיה וזה גם יכול להתחיל להתקבע ולהתייבש לאורך דפוסי צביטה.

עכשיו יש לך שרירים ופשיה שפועלים כדי למשוך את העור יחד סביב דפוסי הפנים. לאט לאט, לאורך זמן, כאשר אלה עובדים יחד כדי למשוך את העור שמעליהם לקמט, מה קורה? עור שמתהדק מקבל פחות זרימת דם. או – או.

כשאנחנו ילדים, הפנים שלנו לרוב מלאות חיים. השרירים והפאשיה והעור יכולים להיצבט, אבל אז הם נמתחים בפליאה או בשלווה או בהרגעה העמוקה של השינה. אז מחזור הדם יכול לזרום בקלות דרך העור ולתקן או לרענן את השרירים והעור, ולהחזיר את מלוא הפנים של הילד.

עם הזמן, ככל שדפוסי הביטוי שלנו מתפתחים, היכולת של מחזור הדם לזרום ולתקן באותה קלות פוחתת ומצטמצמת. עם חוסר לחות מספקת, חוסר תזונתי, עישון, טראומה וכו’, זה הופך לקרב עלייה על אספקת הדם כדי להחזיר את מלאות העור. קמטים הם התוצאה, תוצאה של זמן והרגלים.

ברור, התקופה הטובה ביותר בחיים למנוע קמטים היא בגיל ההתבגרות שלנו. עיסוי פנים יומי – במיוחד באזורים בהם ניתן לראות קמטים עם הבעות פנים שונות – הוא ממש עזרה. השתמש בשמן זית, שעור ושרירים אוהבים, או שקדים אם העור יבש או רגיש באופן טבעי, או קוקוס אם אתה אוהב את זה.

מלבד שפשוף בוקר או ערב טוב לאחר שטיפת הפנים, כדאי לנו לשתות מספיק מים כדי לשמור על לחות התאים, כמו גם כדי להימנע ממזון אשפה. אם אתה צעיר, התחל עכשיו לשמר את הפרצוף היקר הזה. מבוגר יותר? הפשיל שרוולים.

אוקיי, עכשיו אנחנו מבינים איך הדברים האלה נוצרים, ואם אתה צעיר מספיק, אתה יכול להימנע מלקבל קמטים עם שיטות פשוטות של הגיון בריא. אבל לאלו מאיתנו בגיל ההתבגרות, תרגול העיסוי שלנו צריך להיות ממוקד וספציפי יותר.

תחשוב לרגע על הקמטים האלה שנוצרים מעל השפה העליונה, אלה שרואים על פיות קשישים. אלה יכולים לבוא עם הזמן מעישון, שתיית משקאות קלים דרך קשית, כיווץ שפתיים במחשבה או חוסר הסכמה, תנועות מסוג זה שמצמצות את השפתיים זו לזו. (לא הייתי פוסל נשיקות, כי זה כל כך מקסים, אבל קל לראות איך זה יכול לתרום לקווים הקטנים האלה מעל השפתיים.)

ראשית, בחר את סוג השמן שאתה הכי אוהב. סופיה לורן תמיד אמרה שחוסר הקמטים שלה עד שנות ה-70 וה-80 לחייה היה הודות לשפשוף יומיומי של שמן זית לפנים, ורוב העורות אוהבים את השמן הזה, כמו כל השרירים. אם אתם גרים באזורים יבשים, אולי תרצו להכין תערובת של שמנים ומי ורדים ליתר לחות מלבד מה שאתם מקבלים משתיית מספיק מים.

הרשו לי לשתף אתכם בתערובת שהשתמשתי בה מאז שנות ה-30 לחיי, שלדעתי עזרה לשמור על הקמטים על הפנים שלי בני 70+: לתוך 2 אונקיות של מי ורדים, הוסיפו 3 אונקיות של שמן בוטנים אורגני, 2 – 3 אונקיות שמן זית אורגני וכף לנולין נוזלי. עור מבוגר יעריך גרם של שמן נבט חיטה כאמצעי אנטי אייג’ינג. עור יבש או רגיש יותר ירצה גרם של שקד מתוק. יש 7 – 8 אונקיות של אושר פנים שעוזרים להחזיר את החיוניות של העור ועוזרים לשפשף את הקמטים לפי המקום שבו הם נמצאים על הפנים.

(נ.ב, למה שמן הבוטנים? שאלה טובה. שמן בוטנים הוא מזון לרקמות חיבור, שלרוב אנחנו חושבים שהוא סביב המפרקים. אבל זוכרים את הפאשיה, שכבת החיבור הדקה בין העור לשרירים? השכבה הזו עוזרת לשמור על הרמה והידוק של העור, יחד עם טונוס השרירים. תערובת זו מושלמת גם כשמן עיסוי גוף מלא, כאשר הבוטנים מסייעים למפרקים אחרים במידה מסוימת של מניעת דלקת פרקים, על פי קריאות אדגר קייס שמהן אני’ התאימו את הנוסחה הזו.)

היופי היומי של הפנים היקרות שלך

עם משטר הבוקר או הערב, שטפו תחילה עם סבון/קרם/תחליב ניקוי עדין, השתמשו במטלית כביסה עם סיבים טובים או במעגל של ספוג או ליפה כדי לשטוף תאי עור מתים. השתמש בתנועה סיבובית עמוקה ויפה על המצח, הלחיים, הסנטר והגרון.

לעולם, לעולם, לעולם לא ללחוץ או לשפשף את העיניים או הרקות. רקמת העור סביב העיניים עדינה מדי ועלולה להיקרע בקלות בלחץ קשה מדי. טוב נעשה אם נעריך את קווי החיוך האלה סביב העיניים, מכיוון שהם רק חיוביים על הפנים.

כאשר אתה שוטף את הפנים שלך, הם אמורים להרגיש נקיים וכמעט חורקים. אם זה מרגיש כאילו סרט עדיין מצפה את העור – כמו כל כך הרבה מוצרי סבון מסחריים עושים – קבל מותג אחר. סבוני קסטיליה הם בדרך כלל חומרי ניקוי יסודיים ואינם משאירים ציפוי או שאריות על העור.

יבשו את הפנים ומרחו כמות קטנה של שמן ששפשפתם על כפות הידיים. (יש לנער את התערובת שתיארתי לעיל בכל פעם, שכן התכולה אכן נפרדת מכיוון שלא מוסיפים חומרים מתחלבים כימיים זבלים.)

מורחים את השמן על המצח, הלחיים, הסנטר והגרון, החלקים מעט על העיניים אך לא עמוק. השתמש בתנועות סיבוביות בקצות האצבעות כדי להעלות את זרימת הדם באזורים אלה ולהזיז את השרירים הבסיסיים.

שימו לב שהגרון כלול בעיסוי הפנים היומי. אין סיבה שיאפשרו לעור הזה להירגע עם הזמן אם תעניקו לו קצת תשומת לב וזרימת דם כדי לשמור על בריאות העור, השרירים ורקמות החיבור.

בעת עיסוי המצח, זכור שהשרירים המושכים את הגבות בהפתעה או למטה בזעף הם אֲנָכִי שרירים. אלה יירגעו אם תשפשפו אותם, משמאל וימין, קדימה ואחורה. לכו ישר עד לקו השיער ורדו אל הגבות בתנועות שפשוף צולבות, מכוונים לשרירים שמתחת לעור.

קל לשפשף את הלחיים במעגלים, והקפידו להקדיש מעט יותר תשומת לב לאזורים מול האוזניים שבהם שרירי הלסת יכולים להתכווץ עם כל הלחץ של החיים במאה ה-21. שפשפו למעלה ולמטה על האף ולצידו, פתיחת הפה כדי לאפשר זרימה מלאה יותר לחלק בפנים שכמעט ולא זז בעצמו.

כדי לעבוד על השרירים מסביב לשפתיים, משכו אותם על פני השיניים בחיוך סגור ושפשפו את כל גבול השפתיים בקצה האצבע, יפה ועמוק, כדי להעלות זרימת דם טובה סבבה. קדימה ואחורה בחלק העליון של השפה והשריר הזה ממש מתחת לאף שיכול להתכווץ ולהחזיק קמטים. אם יש לך קווים שרק מתחילים להיווצר כאן, ייתכן שתרצה להכפיל את זמן העיסוי כדי להפעיל את זרימת הדם.

לבסוף, תן לגרון כמה שפשופים עגולים נחמדים לאורך הצד של הצוואר והחזית במקום שבו נמצאים מיתרי הקול. עם האגודלים יחד מתחת לסנטר, לחץ לאורך הצד התחתון של קו הלסת עד לאוזן. עשה זאת כמה פעמים. זה עוזר לעורר נקודת רפלקס חיסונית שכולנו צריכים בימינו.

סיים עם שפשוף פעם אחת של כל הפנים עם כפות הידיים על הלחיים והאצבעות על המצח. דמיינו את זרימת הדם הזורמת דרך כל תאי העור והשרירים, מרעננת, מרעננת, מחייה את כולם. הרגישו את הנעורים והיופי מציפים לתוך התאים. ממממממ.

לטיפול ספציפי יותר

כדי לעבוד על קמטים קיימים במצח ומסביב לפה, ניתן לעקוב אחר עיסוי הפנים הכללי – שאורך דקה בלבד – עם טיפול ספציפי יותר בקמטים הבודדים.

טבלו קצה Q בשמן והצמידו אותו לדופן הצנצנת כדי שלא יטפטף. בעזרת מראה מגדילה או סתם התקרבות למראה, מניחים את הקצה בקצה הקמט ביד אחת ובעזרת האצבעות של היד השנייה פורשים את הקמט. לחץ עמוק לתוך הקמט עם מעט תנועות קדימה ואחורה לאורך כל הקמט כדי להעלות במיוחד את זרימת הדם לאורך הקו הזה.

יש טיפול דיקור קוסמטי מעניין לקמטים שעושה בעצם את אותו הדבר. בעזרת פינצטה, מחטי נימה זעירות מוכנסות לכל אורך הקמט כדי להעלות את הדם למקום שבו הוא נלקח. אבל אתה יכול לעשות את אותו הדבר עם Q-tip ושמן מזין. זה רק לוקח קצת זמן, קצת סבלנות והמון אהבה.

אז כמה זמן ייקח כל זה עד שאראה תוצאות?

זכרו שיש שבע שכבות עור, העתיקות ביותר למעלה ותאי היילוד בבסיסן. משטר השמן והעיסוי שתאמץ יועיל מיד לתאים החדשים, אך יכול לקחת בין 30 ל-45 ימים עד שהתאים הללו יהפכו לשכבה העליונה.

במהלך תקופה זו של אהבה עצמית, המשטר שלך עוזר לשחרר את דפוסי האחיזה של השרירים והפאשיה שמתחת. תארו לעצמכם איך תרגישו כשתתחילו לראות את התוצאות! ותאמינו לי, זה יראה גם לאחרים, בפנים שמחות ובריאות יותר.

אז היו סבלניים. ואם להיות כנה, אתה לא רוצה להמשיך לעשות משטר בריא לפנים למשך שארית ימיך? להמריא יום בשבוע לכאן ולכאן לא מזיק, אבל הפיכת עיסוי אוהב פנים לחלק קבוע מחייך יעזור רבות לתת לזוהר צעיר יותר לזרוח מהפנים שלך לכל מי שתפגוש.

אם תרצו סיוע נוסף ברמת ה-DNA, אני מציע לקוראי מאמר זה הנחה גדולה על מפגשי אנטי אייג’ינג מרחוק של Trinfinity8 להצערת הפנים. שלח לי מייל עם ‘קמטים’ בשורת הנושא, ואני אספר לך הכל. האם אתה שווה את זה? אתה מהמר!

Leave a Comment