קרם ידידותי לבריאות מאוניברסיטת Iğdır

אוניברסיטת Iğdır, שממשיכה לתרום לפיתוח אזורי בתחום המוצרים החקלאיים בעלי ערך מוסף גבוה, ייצרה קרם גוף צמחי עם מרכיבים טבעיים והוא מוצר ידידותי לבריאות.

אוניברסיטת Iğdır, אשר לאחר שהתמחתה בתחום ‘מוצרים חקלאיים בעלי ערך מוסף גבוה’ הציגה מוצרים רבים לשוק במעבדת המחקר של מרכז היישומים והמחקר (ALUM), ערכה מחקר חדש. כתוצאה ממחקרים שנערכו בהובלת רכז הפרויקט, המרצה מוסא קרדאג, פותח ‘קרם גוף צמחים של אלאקה’, שאינו מכיל כימיקלים מזיקים, בעל תכולת צמחי מרפא לחלוטין וידידותי לסביבה. מוצר צמחי מורכב בן 21 רכיבים עם תמציות של 11 צמחי מרפא הגדלים באזור הגיאוגרפי העשיר של ארטווין הפך לקרם גוף במעבדת המחקר של מרכז היישומים והמחקר של אוניברסיטת Iğdır.

המוצר מקיף במיוחד בעיסוי; הוא מוחל על ידי עיסוי העור באזורים הדרושים, כגון ראש, מצח, צללים, צוואר, חזה, כתפיים, מותניים, ירכיים, רגליים, ברכיים וכפות רגליים. תמציות הצמחים, הוויטמינים והמינרלים הכלולים בקרם עוזרים לספק לעור את החומרים המזינים להם הוא זקוק. עם מוצר זה שהחל להימכר, אוניברסיטת Iğdır שואפת להציע אלטרנטיבה טבעית ויעילה לטיפול בעור.

מתאים לעור רגיש

המרצה מוסא קרדאג, תוך מתן מידע על יתרונות הקרם, תוך ציון כי הוא מתאים לעור רגיש ואינו מכיל כימיקלים מזיקים, הדגיש כי המוצר מעניק לחות ומחדש את העור בזכות תמציות הצמחים והוויטמינים המיוחדים שהוא מכיל. Karadağ אמר כי המוצר אינו מכיל כימיקלים מזיקים:

“כבר ביצענו הרבה עבודות חשובות. הוספנו להצלחתנו גם במחקר ופיתוח בתחום הקוסמטיקה. אנחנו מועמדים להפוך למחוז ואוניברסיטה עצמאיים עבור האזור ואידיר. אנו גם שמחים שהמוצר שלנו, שנוצר כתוצאה מעבודת מו”פ ופיתוח אינטנסיבית מאוד, הגיע לשוק. קרם זה מתאים לעור רגיש; הוא אינו מכיל כימיקלים מזיקים כגון פרבנים, סולפטים וניחוחות סינתטיים. לכן ניתן להשתמש בו כחלק משגרת טיפוח יומיומית מבלי לפגוע בבריאות העור. זה בולט כאופציה מצוינת לאוהבי טיפוח העור הטבעי. “זו עשויה להיות בחירה אידיאלית עבור אלה שמחפשים מוצר בריא וידידותי לסביבה.”

רקטור אוניברסיטת Iğdır פרופ. ד”ר. מהמט האקי עלמה ציין כי האוניברסיטה מייחסת חשיבות רבה למחקר מדעי וחדשנות ואמר: “הקרם הוא תוצר של גישה זו. עם מרכיביו הטבעיים ואיכותו, קרם זה נועד לענות על צרכי המשתמשים בהגנה על בריאות העור שלהם. ותומכים ביופיים. ברצוננו להודות לצוות שלנו שתרם להשקת המוצר”. “יש לי ואני מאחל להם המשך הצלחה”, אמר. (

Leave a Comment