קרם פרוגסטרון יכול לרפא את הערמונית שלך

כל גבר רוצה ערמונית בריאה, שהיא המפעל המסתורי של הכוחות המיניים שלך! הערמונית היא בלוטת המין הגברית שמייצרת זרע ופולטת את הנוזל הלבן או האפור הזה מהשופכה (הצינור בפין) במהלך השפיכה. בזמן הלידה, בלוטת הערמונית אינה גדולה יותר מגרעין תירס.

גברים בדרך כלל מתחילים לחוות צמיחה של הערמונית בגילאי הביניים שלהם. עד שגבר הגיע לגיל 25, הערמונית גדלה לגודל של אגוז מלך. במהלך אמצע עד סוף שנות ה-40, בלוטות המין נוטות להגדיל כאשר התאים בחלק האמצעי של הערמונית מתחילים להתרבות בקצב מואץ. הגדלה זו של הערמונית מכונה BPH (היפרפלזיה שפירה של הערמונית). כאשר הערמונית גדלה היא עלולה להפעיל לחץ על השופכה ולחסום את זרימת השתן.

אז מה גורם להגדלת הערמונית הזו? ואיך נוכל לתקן את זה? טקסטים איורוודיים הודיים עתיקים מצביעים על כך שהגדלת הערמונית נגרמת משינויים הורמונליים ברמות הטסטוסטרון והאסטרוגן. אסטרוגן נחשב לרוב כהורמון נשי אם כי במציאות יש לו תפקיד חשוב בהתפתחות בלוטת הערמונית!

מחקרים מדעיים הראו שוויסות אסטרוגן עשוי לסייע במניעת גדילת בלוטת הערמונית אצל גברים מבוגרים! חוסר איזון ההורמונים המכונה “דומיננטיות אסטרוגן” זוהה כגורם העיקרי להגדלת הערמונית וסרטן הערמונית. הפתרון הנפלא הוא שבאמצעות איזון מחדש של רמות ההורמונים ניתן להפחית משמעותית את הסיכון לבעיות בערמונית.

בעיה של הערמונית הגברית מתעוררת עם יותר מדי אסטרוגן ומעט מדי פרוגסטרון. זה דומה מאוד לבעיה שאישה חווה כשהיא חולה בסרטן השד: יותר מדי אסטרוגן ומעט מדי פרוגסטרון. גורם חשוב נוסף הוא למדוד את ה-PSA שלך. ה-PSA שלך (אנטיגן ספציפי לערמונית) מיוצר אצל גברים והוא מגן מפני סרטן הערמונית על ידי עיכוב הצמיחה של כלי דם המזינים גידולים. גם טסטוסטרון וגם פרוגסטרון הם הורמונים מייצרי אנרגיה. אז כאשר הרמות שלהם יורדות מתחת לטווח הנורמלי, האנרגיה התאית דועכת ופחות PSA נוצר. כאשר מחסור בטסטוסטרון משוחזר, רמות ה-PSA מתנרמלות. כאשר פרוגסטרון מוגבר, האסטרוגן יורד.

למריחת קרם פרוגסטרון על שק האשכים או אזורי עור דקים אחרים יש יתרונות משמעותיים. פרוגסטרון פחית לעזור להקטין את גודל הערמונית על ידי עיכוב האנזים 5-alpha-reductase, אנזים שאחראי להפיכת טסטוסטרון ל-dihydrotestosterone (DHT), הקשור לסרטן הערמונית. ככל שרמות הפרוגסטרון יורדות, ההמרה של טסטוסטרון ל-DHT עולה. פרוגסטרון נחוץ כדי לאזן את ההשפעות הנותנות חיים שיש לאסטרוגן על תאי הערמונית.

למריחת קרם פרוגסטרון יתרונות בריאותיים רבים לגברים ולנשים! בנוסף לסיוע בהקטנת גודל הערמונית, פרוגסטרון עשוי להגביר את הדחף המיני, לסייע במניעת אוסטאופורוזיס, ועשוי להפחית התקרחות גברית. אתה יכול אפילו להחיל את בן הזוג על שק האשכים שלך כחלק מהזמן האינטימי שלך ביחד.

כאשר מורחים קרם פרוגסטרון, כדאי לדלג על יום בשבוע. אז יש למרוח כ-8-12 מ”ג מדי יום במשך שישה ימים בשבוע. חיוני לטפל כראוי בבריאות הערמונית שלך על ידי בדיקת ההורמונים שלך באופן קבוע. הימנע ממזונות ומוצרים נטולי הורמונים. קבל תזונה מיטבית, פעילות גופנית, אימוני כוח ותרגול צורות שונות של הפגת מתחים.

מפתח חשוב נוסף לבריאות הערמונית הגברית הוא עיסוי הערמונית. עיסוי הערמונית פועל בהרמוניה עם הגוף שלך כדי לעורר את הבריאות והכוחות המיניים שלך. עיסוי קבוע של בלוטת הערמונית מגביר את זרימת הדם ואת זרימת הדם, מכווץ את הערמונית, מחזק את בקרת השפיכה שלך ומפחית משמעותית את כל התסמינים של ערמונית מוגדלת. תוכל ללמוד עוד על בריאות הערמונית על ידי לחיצה כאן.

Leave a Comment