שימוש פנימי וחיצוני בשמנים באיורוודה

בדרך כלל, שמנים הם כל חומר צמיג, חלקלק, שאינו מסיס במים, העשוי מבעלי חיים, מינרלים, צמחים או מקורות מיוצרים. כמעט כל השמנים הם נוזלים בטמפרטורת החדר והאופי הצמיג שלהם עושה אותם טובים לשימון. כשמדובר באיורוודה, שמנים מומלצים גם מבחוץ וגם מבפנים על מנת לעזור לרקמות, כמו הדם והלימפה שלך, לזרום ללא מאמץ בכל גוף האדם. כמעט כל השמנים האיורוודיים נוטים להיות על בסיס צמחי או מינרלים אורגניים מכיוון שהאיורוודה בדרך כלל לא מאפשרת לשום סוג של יצור חי, לרבות חי, להיפצע מהפעילויות שלנו. לא משנה אם הם מבוססים על פרחים או בעלי חיים, שמנים איורוודיים משמשים לטיפול בכל בעיה בריאותית ספציפית הנגרמת על ידי חוסר איזון בדושות, או, רקמות פנימיות והומור. טיפולי שמן בדרך כלל שימושיים ביותר כאשר אתה מרפא מספר מצבים בריאותיים שונים, במיוחד מחלות במערכת העצבים, מערכת השלד ותאים הממוקמים עמוק בתוך הגוף.

משימוש בגוף, מומחים איורוודיים מציעים שמנים מסוימים לצריכה יחד עם מזונות מסוימים, תרופות ספציפיות ונוזלי צמחים. מדע הרפואה האיורוודי אומר שאנשים עשויים מתערובת מקורית של שלושת סוגי האנרגיה הבסיסיים על פני כדור הארץ: ואטה (רוח), פיטה (שמש) וקאפה (ירח). לכל האנשים יש מינימום של חלק מהאנרגיות הרווחות הללו, אבל לאנשים רבים יש בדרך כלל דומיננטיות של אחת מסוימת. הגנה על שיווי המשקל המיוחד בין שלוש חוקות נחשבת למטרה של הרפואה האיורוודית. לשמנים יש תכונות ייחודיות בהן תוכלו להשתמש כדי להפחית או לשפר דושות בודדות, אשר בתורן, כאשר הן נצרכות, ידועות כמסייעות לשיווי המשקל הפנימי של הגוף לחזור להרמוניה.

שמנים איורוודיים מיושמים באופן נפוץ יותר באופן חיצוני ברפואה האיורוודית, שיש לה גם מגוון של עיסויים מגוונים ותוכניות טיפול אחרות בשמן. כתבים איורוודיים מוקדמים מייעצים לטיפול בעיסוי יומיומי, במידת האפשר, לפתוח את נקבוביות העור, לשפר את זרימת הדם, לשחרר את רקמת השריר ולעזור לתנועת הלימפה בכל הגוף. עיסויי ריפוי גם מגבירים את עומק הנשימה, מנקים את הגוף (הן מבחוץ והן מבפנים), ונחשבים כמפתח ליופי. על מנת שתכונות אלו יבואו לידי ביטוי כראוי, כתבים איורוודיים מעודדים עבודה עם שמנים במהלך עיסוי טיפולי. יש להשתמש רק בשמנים מתאימים, הנקבעים בהתאם להרכבו הספציפי של המטופל, לבעיית בריאותו בגוף ולעונה בשנה. כדרך לעזור להשיג את התוצאות הרצויות, ניתן להחדיר תבלינים ועשבי תיבול לשמנים אתריים. לא מומלץ לשפשף את גופך ללא שמן מכיוון שהחיכוך של עיסוי טיפולי עלול להגביר את החום ולגרום לנזק.

שמנים הם חלק משמעותי ברפואה האיורוודית. המגוון השונה של טיפולי עיסוי משקמים לא יהיה אפשרי ללא שמנים טבעיים.

Leave a Comment