שמן אורגנו לבקרת אקזמה

אקזמה היא מחלת עור המאופיינת בעור אדמדם, מגרד, יבש ומודלק. מצב זה יכול להיות קל אך לפעמים הוא יכול לכסות את כל הגוף. במקרים חמורים, העור נסדק ומרגיש מאוד מגרד וכואב. הסוגים הנפוצים ביותר של אקזמה הם תפרחת חיתולים ופריחה הנגרמת ממגע עם קיסוס רעיל.

מצב עור זה משפיע על בני אדם בכל הגילאים, לא רק בילדים כפי שנהוג לחשוב. אם למשפחתך יש היסטוריה של מחלה זו, ייתכן שגם אתה נוטה. עבור תינוקות מתחת לגיל 4 חודשים, דלקת העור מלווה בנזילות וקרום. עם ילדים מעל גיל שנתיים, הפריחה בעור הופכת יבשה וקשקשת.

סוג אחד של אקזמה הוא דלקת עור ממגע אשר נגרמת ממגע חוזר עם חומרים מגרים קלים כמו חומרי ניקוי. סוג נוסף, דלקת העור המגע האלרגית נובעת ממגע עם אלרגנים כגון ניקל וקיסוס רעל. ניקל קיים ברוב הפריטים הנפוצים שאנו משתמשים בהם כגון מסגרות משקפיים, צמידים, שרשראות, כפתורים ומטבעות. סוגים אחרים של אקזמה כגון אטופיק דרמטיטיס וסבוריאה נגרמים על ידי גורמים רבים כולל מתח, אקלים, גנים תורשתיים, שמרים, בריאות לקויה ומערכת חיסונית פעילה יתר על המידה.

הטיפולים האופייניים לאקזמה הם תרופות מקומיות ותרופות דרך הפה. הם משמשים בעיקר כדי להפחית את הגירוד והדלקת של העור. קרמים מקומיים מוחלים על מנת להרטיב את העור. אם המצב חריף, ניתנים קורטיקוסטרואידים דרך הפה. עם זאת, כל הטיפולים הללו עשויים מתרופות סינתטיות ואנטיביוטיקה אשר ידועות כמייצרות תופעות לוואי שליליות. לכן שימוש ממושך אינו מומלץ.

יש אלטרנטיבה טובה יותר לטיפול באקזמה והיא באמצעות שמן אורגנו. שמן אתרי זה ידוע כחומר אנטי-מיקרוביאלי יעיל. מחקרים ומחקרים רבים אישרו שהוא יכול להרוג חיידקים מזיקים כולל כל סוגי החיידקים, הווירוסים, הפטריות והטפילים. יש לו גם תרכובת כימית חזקה מאוד בשם carvacrol. למעשה, 60% עד 80% משמן אורגנו מורכב מהחומר הזה.

ישנם מדענים שמצאו שהתרכובת הכימית המסוימת הזו יעילה מאוד בשליטה בדלקת ובכאב. הם מצאו שזה יכול לשלוט בדלקת ובכאב של חולי דלקת פרקים. לכן, ניתן לשלוט בדלקת של העור הקשורה לאקזמה על ידי שמן אורגנו. השפעתו משככת הכאב תעזור גם להפחית את הכאב הנובע מהעור הסדוק.

אתה יכול להשתמש בשמן אורגנו באופן מקומי לשלוט באקזמה. מערבבים שתי טיפות של שמן זה עם 5 מ”ל שמן זית כתית. שפשפו תערובת זו באזור העור הפגוע פעמיים ביום. אם העור שלך מגורה, הפסק את השיטה הזו ופשוט קח שמן אורגנו פנימי. אתה צריך לקחת 2 עד 4 טיפות של שמן זה כל יום. אתה יכול להניח אותם מתחת ללשון שלך או לערבב אותם עם משקה המיץ האהוב עליך או כוס מים.

Leave a Comment