שמן אתרי בלסם מעכב סרטן שד אגרסיבי

חוקרים מאמינים שכן בלסם אשוח (אלביס בלסמה) זה היה ה “מזור לגלעד” ושזו הייתה אחת המתנות המלכותיות שניתנו לילד המשיח. המכונה “זהב נוזלי” זה היה אחד משלושת השמנים שנמצאו בקברו של המלך תותנחמן, ולכן נחשב לבעלי אופי מלכותי. הגיוני שהמאג’ים המייצגים את המזרח בהכרה בישוע כ”המלך החדש” יביאו את “השמנים המלכותיים”. איך בדיוק השתמשו האנשים הקדמונים בשמן הזה? זו קצת תעלומה. אנחנו כן יודעים שהם אהבו לנשום את הארומה שלו כי הם ציפו את הרקות והבתים שלהם בעץ של עצי אשוח בלסם. אשוח או בלסם מוזכר 18 פעמים בתנ”ך במלכים א’, מלכים ב’, ב’ דברי הימים, בתהילים, בשיר שלמה, ובנביאים ישעיהו, יחזקאל, הושע, נחום וזכריה. אשוח בלסם שימש במשך אלפי שנים למחלות בדרכי הנשימה והשרירים. הילדגרד מבינגן במאה השתים עשרה התייחסה לבלסם ואמרה שהוא בעל אופי מלכותי וייעצה שיש להשתמש בו כתרופה בזהירות רבה מכיוון שהוא כל כך חזק. בזמנים מודרניים יותר, אשוח הבלסם הוכיח את עצמו כחומר נוגד קרישה ואנטי דלקתי. הוא משמש מטפלים רבים בעיסוי מכיוון שהוא מרגיע את מערכת העצבים ועוויתות שרירים.

בצפון אמריקה שבה יש עצי בלסם בשפע, הצ’יפוואות השתמשו בשרף המסטיק כמשכך כאבים; ה- Menominees השתמשו בשרף מסטיק להצטננות, חתכים, ריאות ופצעים; Montagnais מוחל שרף מסטיק עבור כאבי חזה או לב; Ojibwas השתמש בשרף מסטיק עבור הצטננות, פצעים, עיניים כואבות, מחלות מין; הפנובסקוטים השתמשו בשרף מסטיק לחתכים ולפצעים; השודדים השתמשו במחטים באמבטיות זיעה; הפוטוואטומיים השתמשו בשרף מסטיק להצטננות ופצעים; וה-Caughnawagas השתמשו בשרף מסטיק לסרטן. הנה אחד מאותם רמזים שנמצאו ביבשת שלנו לגבי כוחו המרפא של אשוח הבלסם.

הפעולה העיקרית של בלסם

בלסם הוא נוגד קרישה חזק ואנטי דלקתי. הכימיה שלו מראה שהוא מכיל יותר מ-90% מונוטרפנים מה שהופך אותו לאנטי דלקתי מאוד. זה מרגיע את מערכת העצבים ועוויתות שרירים, יכול להוריד את רמות הקורטיזול והוכח כי מעכב MCF-7 (תאי סרטן שד אגרסיביים). שילוב של בלסם אשוח ולבונה יחד מראים יכולת מצוינת לעכב סרטן השד. איך משתמשים בו? על ידי מריחה מקומית יומית בדילול 50-50 באתר. אם זה היה יישום תרופות פרמצבטיות, זה היה נחשב כפריצת דרך רפואית. נשים הלומדות על כך שיש להן היסטוריה משפחתית של סרטן שד אגרסיבי בוחרות במריחה מניעתית של בלסם ולבונה על שדיהן. שמעתי גם עדויות אישיות רבות של נשים שחוות היווצרות ציסטות תכופות שמנסות זאת ומגלות שהציסטות הללו נעלמות ללא התערבות רפואית נוספת.

איפה המחקר על זה? מכיוון שאין כסף להרוויח בחקר התרופות של כדור הארץ, רוב ממצאי המחקר הם אנקדוטליים או שנעשו על ידי מרפאות קטנות, רופאים בודדים או נטורופתים או באמצעות עדויות אישיות אישיות של אלה שבחרו בשיטות משלימות של ריפוי. כפי שקורה לעתים קרובות, אנשים שעברו את המסלול המסורתי של המודל הרפואי “ניסו הכל” ועדיין יש להם סרטן. כשאין להם מה להפסיד הם מנסים פתרונות בריאות משלימים ונדהמים לגלות שגידולים מתכווצים או נעלמים. אני מאמין שככל שיותר אנשים ישכילו לדעת שיש להם אפשרויות – יותר יקבלו החלטות מושכלות לגבי הבחירות האישיות שלהם בתחום הבריאות. שימו לב שטיפול רפואי משלים כולל שמנים אתריים לא עובד עבור כולם בדיוק כפי שכימותרפיה לא עובדת עבור כולם. זוהי בחירה-אבל כזו שאינה גורמת לנזק לתאים כפי שעושה כימותרפיה.

Leave a Comment