שמן אתרי נרולי

נרולי, הנקרא גם פריחת התפוז, הוא השמן הצהוב החיוור מפרחים לבנים ריחניים עמוקים של תפוז סביליה. יש לו ניחוח פרחוני עדין ורענן עם תת גוון חזק, מר-מתוק ומהווה מרכיב בבשמים פופולריים רבים. השמן מזוהה עם תמימות וטוהר, כמו הפריחה, פרח חתונה מסורתי, שממנו הוא מופק. על פי האמונה, הניחוח הנובע מזר הכלה מרגיע את העצבים של חתן או כלה חרדים. הניחוח מרגיע, מרומם ומהפנט עדין. הניחוח היפה והמרתיע הזה הוא אחד השמנים האתריים היקרים ביותר.

מסורת צמחי מרפא של שמן אתרי זה

שמן נרולי התגלה בסוף המאה ה-16 ונאמר שהוא נקרא על שם אן-מארי, נסיכת נרולי, באיטליה. האל הרומי יופיטר נתן תפוז לאחותו ג’ונו כשהתחתן איתה, ומאז כלות נשאו את הפריחה כדי להרגיע את העצבים.

שמן נרולי הוא מחולל תאים ויעיל בחידוש ניכר של כל סוגי העור, במיוחד עור בוגר, יבש ורגיש. נרולי מחדד את עור הפנים והשרירים, מה שהופך אותו למרכיב מובחר במוצרי טיפוח, עיסוי או שמן אמבט. עיסוי נרולי באזור הבטן יקל על עוויתות מעיים הקשורות לשלשול.

נרולי היא הבחירה המומלצת של ארומתרפיסטים לטיפול בחרדה כרונית, אכזבה והלם. זה עוזר להקל על דיכאון, ייאוש, התקפי פאניקה, היסטריה ולחץ פוסט טראומטי (PTS), ומשרה ביטחון, יוזמה ואופטימיות. נרולי הוא אפרודיזיאק עדין, מועיל במיוחד בהתגברות על ביישנות, עצבים או פחד ממפגש מיני. התכונה העליזה והמרוממת של שמן זה מסייעת למדיטציה, חשיבה יצירתית וריפוי בכל רמות הגוף, הנפש והרוח.

Leave a Comment