שמן אתרי Helichrysum – יתרונות בריאותיים

אם יש שמן אתרי אחד שיכול להיחשב כמעט חיוני, זה יהיה שמן אתרי Helichrysum. אין עוררין על היתרונות הרפואיים והבריאותיים שלו. במקור צמח ים תיכוני מדרום צרפת, במיוחד באי הקורסיקאי, Helichrysum Italicum, את הזנים הטובים ביותר של צמח זה ניתן למצוא גם בספרד ובאיטליה. הוא נקרא גם Immortelle (בצרפתית אלמוות), נצח איטלקי ועשב סנט ג’ון (אך לא להתבלבל עם סנט ג’ון וורט, שהוא בסך הכל סוג אחר של צמח).

ניתן למצוא את הצמח הצהבהב הנפלא הזה עם ריח אדמה כמעט ברחבי העולם. הם משגשגים בשמן חולי. אבל שוב המגוון היקר והטוב ביותר של שמן אתרי Helichrysum מגיע מדרום צרפת בלבד.

היתרונות הרפואיים והבריאותיים של Helichrysum הם פשוט אין ספור. בתור אחד העתיקים והמכובדים בשמן האתרי, נעשה בו שימוש נרחב באירופה הישנה לריפוי פצעים, הן פיזית והן רגשית. כחומר אנטי דלקתי ואנטי מיקרוביאלי, הוא משמש לטיפול במספר בעיות ומצבי עור כמו, החל מבעיות נפוצות כמו אקנה ואלרגיות ועד לפצעים ממשיים, דרמטיטיס, כוויות, סימני מתיחה, יבלות ועוד רבים אחרים.

שמן אתרי helichrysum משמש לעתים קרובות כמרפא נס של מחלות עור ובעיות עור אחרות, לריפוי וחידוש העור, כמו גם לתיקון רקמות העור. בגלל תכונותיו החיטוי וחידוש התאים, השמן שימש גם את מי שעברו ניתוח. אומרים שלהליקריסום יש כוחות התחדשות גדולים שהוא הפך לבחירה המובילה לריפוי רקמות צלקות. למי שמודע ליופי, זה יכול לעזור באזורים בעייתיים כמו קמטים על ידי מאבק בפגעי תהליך ההזדקנות.

ספורטאים ואלה שחווים כל צורה של כאבי גוף נעזרים בדרך כלל בעיסוי עם הליקריסום כשמן בסיס. תכונותיו משככות כאבים ואנטי עוויתות עוזרות להקל על הגוף מכל סוג של כאב, אפילו שיגרון וסוגים אחרים של נוקשות וכאבי מפרקים.

יתרון בריאותי חשוב אחד משמן Helichrysum הוא היכולת שלו לעזור לאנשים עם כל צורה של התמכרות. מחקרים הראו שהוא יכול לעזור לגוף בניקוי הרעלים שלו, בין אם מאלכוהול, ניקוטין וסמים אחרים. עם ארומה כמעט דבש, זה עוזר לשחרר את הגוף ואת הנפש כמעט מכל סוג של התמכרות.

הניחוח האדמתי והפירותי של שמן אתרי Helichrysum אמור לפתוח את כלי הדם, מסייע בוויסות מחזור הדם התקין ובכך מוריד את רמת הכולסטרול ושומר על לחץ גוף תקין.

Leave a Comment