שמן לבנדר טהור ופרח לבנדר מיובש הם תרופות ביתיות מצוינות עבור נדודי שינה

שמן לבנדר טהור ופרח לבנדר מיובש משמשים בדרך כלל כתרופות ביתיות לטיפול בנדודי שינה. כאשר רוב האנשים חושבים על לבנדר, הם חושבים על קרמים ריחניים, סבונים, שמפו ושמנים. עם זאת, לבנדר עושה יותר מסתם ריח טוב. שמן אתרי לבנדר ממלא תפקיד חשוב בארומתרפיה, בעוד שפרח לבנדר מיובש נמצא בשימוש תדיר על ידי צמחי מרפאס.

אם נדודי שינה פוגעים, הניחו טיפה או שתיים של שמן אתרי לבנדר על מגבון, טישו או צמר גפן ונשמו עמוק. ארומתרפיה זו תעזור להרגיע ולהרגיע אותך. אתה יכול גם פשוט להניח את המחבת הזו או פיסת בד קטנה אחרת ליד הראש שלך בזמן ההירדמות. זה אפילו עובד לילדים…למעשה טיפה או שתיים של שמן אתרי לבנדר על שמיכה אהובה או “אהבה” יכולה לעזור לילדך להיסחף בשלווה לארץ החלומות.

שמן לבנדר טהור משמש לעתים קרובות בטיפול בעיסוי. הוסף טיפת שמן אתרי לבנדר לשמן קוקוס או זית ועסה את הרקות, גב הצוואר וכפות הרגליים.. זה שימושי במיוחד לילדים ותינוקות שעלולים להתקשות בשינה. עם זאת, היזהר בעת שימוש בלבנדר עם בנים, שכן מחקר אחד שנערך על ידי המכון הלאומי למדעי בריאות הסביבה הראה קשר בין גניקומסטיה לפני גיל ההתבגרות (צמיחת חזה) ושימוש מקומי חוזר ונשנה במוצרים המכילים לבנדר אצל נערים צעירים.

פרח לבנדר מיובש נתפר לעתים קרובות לכריות ושקיות. אם אתה מתקשה לישון לעתים קרובות, במיוחד אם אתה חווה חרדה בלילה, הכין לעצמך “כרית שינה” קטנה. זו לא אמורה להיות כרית גדולה לשים מתחת לראש, אלא כרית קטנה (בערך 6 סנטימטרים באורך) ממולאת בפרח לבנדר מיובש ועשבי תיבול אחרים. שילוב פופולרי אחד של עשבי תיבול הוא כף אחת של לבנדר מיובש, קמומיל, כשות, ספל-וורט וורד. הניחו את הכרית הזו ליד הראש בלילה… במרחק ריח.

לבנדר מיובש גם מכין תה נפלא שהוא מאוד מרגיע ומרגיע לפני השינה. הוסף כפית אחת של פרח לבנדר מיובש לכוס אחת של מים רותחים. להשרות 5-10 דקות ולאחר מכן לסנן ולשתות.

אם אתם אוהבים לעשות אמבטיות חמות בלילה, הוסיפו כמה טיפות של שמן לבנדר טהור למי האמבט שלכם והשרו לזמן מה. הלבנדר יהיה מרגיע ומרגיע במיוחד, יעזור לך להירדם מהר יותר וקל יותר ברגע שאתה נכנס למיטה.

נדודי שינה קשורים לחרדה, דיכאון ומתח. מחקר משנת 2008 שפורסם ב-International Journal of Cardiology תיעד את השפעות הורדת הקורטיזול של ארומתרפיה של לבנדר. מחקר משנת 2007 במחקר פסיכיאטרי הראה ממצא דומה. מחקר נוסף שפורסם ב-2006 הראה השפעה חיובית של חשיפה לריח לבנדר על דיכאון ונדודי שינה בקרב סטודנטיות. מחקרים אחרים הראו כי לבנדר מפחית מצוקה אצל ילדים, תוקפנות בקשישים הסובלים מדמנציה ומתח מחזור אצל נשים. אוסף מצוין של מחקרים אלה ניתן למצוא ב http://www.greenmedinfo.com/search/node/lavender.

לעתים נדירות, לבנדר יכול לגרום לתגובה אלרגית, אז כמו עם כל עשב לא מוכר, השתמש בזהירות, במיוחד אם יש לך היסטוריה של אלרגיות.

Leave a Comment