שמן לבנדר תרופתי

-שמן לבנדר נמצא בשימוש נרחב בארומתרפיה מכיוון שיש לו השפעה מרגיעה.

– לשמן לבנדר עשוי להיות גם יתרונות לעור. שמן לבנדר, שהוא אנטיבקטריאלי, יכול למנוע אקנה ולשמור על עור חלק ובריא. אנשים הסובלים מבעיות אקנה יכולים להשתמש בשמן לבנדר על ידי דילולו בקוקוס או בשמן אחר. הודות לתכונותיו האנטי-בקטריאליות, הוא יכול למנוע התפרצות של אקנה או להפחית את עוצמת הבעיות הנגרמות כתוצאה מאקנה מעיכה.

-אומרים שזה מועיל למי שסובלים מכאבי מיגרנה. שאיפת שמן לבנדר שנמרח על השפה העליונה בזמן כאבי מיגרנה עוזרת להפחית את הכאב.

-ניתן להפחית את ההשפעות של מחלות בדרכי הנשימה כגון שפעת, שיעול, ברונכיטיס, הצטננות, דלקת הלוע, דלקת שקדים ואסטמה על ידי מריחת שמן לבנדר במים ישירות על הצוואר או הגב.

– אם יש לך כוויה, חתך, שחיקה או פצע אחר, שמן לבנדר עוזר להאיץ את תהליך ריפוי הפצעים. כדי להשתמש בשמן לבנדר על פצעים קטנים, אפשר לערבב 3 או 4 טיפות שמן לבנדר עם כמה טיפות שמן קוקוס. מרחו את התערובת על הפצע באמצעות צמר גפן. אם הפצע שלך כבר החלים, שמן לבנדר יכול להועיל בהפחתת הצלקות שנותרו.

-שמן לבנדר משמש להרחקת מזיקים כמו יתושים וחרקים. זה טוב גם לעקיצות חרקים וזבובים שכן יש לו תכונות חיטוי.

– מסדיר את מערכת החיסון.

-שמן לבנדר גם טוב מאוד לשיער. אחד היתרונות של שמן לבנדר לשיער הוא בכך שהוא מונע נשירת שיער בשל החומרים שהוא מכיל. השפעה נוספת של שמן לבנדר היא שהוא יכול לתמוך בצמיחת שיער. ניתן להוסיף שמן לבנדר גם למרככי שיער. הוספת כמה טיפות שמן לבנדר למרכך השיער שלך יכולה לרכך ולהוסיף ברק לשיער שלך.

-שמן לבנדר משפר את איכות השינה ויעיל במאבק בנדודי שינה.

-שמן לבנדר יעיל בהקלה על כאבי שרירים ומפרקים.

-שמן לבנדר יכול לשמש כשמן עיסוי. שמן לבנדר ניתן להוסיף לשמן נשא (כגון שמן קוקוס או שקדים) ולעסות לתוך העור. זה יכול לעזור להקל על כאבי שרירים, להרגיע עצבים ולהפחית מתח.

– כאשר מורחים 3-4 טיפות על צמר גפן ומעסים לתוך העור, זה עוזר להפחתת יתר לחץ דם, לווסת את זרימת הדם ולהפחתת לחץ דם גבוה.

-שמן לבנדר יעיל בהקלה על סינוסים חסומים ותסמיני סינוסיטיס.

– שמן לבנדר ממריץ את ייצור מיצי הקיבה והמרה, שיכולים לסייע בטיפול בהפרעות עיכול, כאבי בטן, קוליק, שלשולים והקאות על ידי הגברת תנועתיות המעיים.

מרכז החדשות YENİGUNN

Leave a Comment