תועלת בריאותית של שקדים ושמן שקדים

שמן שקדים שימש במוצרי בריאות ויופי שונים או בשימוש לבד מאז התרבויות העתיקות של יוון, סין, הודו. כיום ארומתרפיסטים, מטפלים בעיסוי וקוסמטיקאיות משתמשים בשמן שקדים בשל תכונותיו הטבעיות הרכות ומחדשות העור. בשל הריכוז העשיר של חומצות שומן חיוניות אולאית ולינולאית הוא נמצא בשימוש נרחב בארומתרפיה. הוא נמצא בשימוש נרחב גם בתעשיית הקוסמטיקה בשל תכונות הלחות והמבנה מחדש שלו. הוא משמש גם כשמן עיסוי ומוערך כשמן נשא בשימוש עם שמן אתרי לארומתרפיה.

לשמן שקדים ולשקדים יש מספר תכונות כמו חיזוק החסינות שלך, אנטי דלקתיות וניטרול רעילות הכבד. מחקרים נוספים מצביעים על כך שהוא משפר את מעבר המעי ובכך מסייע בהפחתת תסמונת המעי הרגיז וגם מפחית את השכיחות של סרטן המעי הגס. זה גם הוכח כמפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם. מחקרים אחרונים הראו כי הוספת שקדים בתזונה מעלה את רמת הדם של ליפופרוטאינים בצפיפות גבוהה ומפחיתה את הליפופרוטאין בצפיפות נמוכה. ההיסטוריה הסינית מעידה על כך ששמן שקדים שימש בטיפול במצבי עור יבשים כמו אקזמה ופסוריאזיס. מההיסטוריה ידוע כי בתי הספר לרפואה האיורוודית השתמשו בשקדים ובשמן שקדים לשיפור גוון העור ולטיפול במצבי עור, ובכך לקדם עור רך בריא.

יתר על כן, הם השתמשו בו כחומר תזונה למוח ולמערכת העצבים. ברחבי תת היבשת ההודית כיום, רופאים רבים רושמים שקדים לאלה המשתתפים בעיסוקים לימודיים כגון ביצוע בדיקות וכו’. יחד עם תכונות העיסוי הללו, יש לו תכונות טרשתיות שניתן להשתמש בהן כדי להפחית צלקות היפרטרופיות. הוא משמש לעתים קרובות יחד עם פנול ומוזרק לטחורים. נוהג זה נראה בדרך כלל בדרום מזרח אסיה, אך עדיין בשימוש באירופה עד כה. הוא משמש בדרך כלל ברפואת אף-אוזן-גרון עבור מצבים המשפיעים על האוזן החיצונית כמו אוטוסקלרוזיס שוב בגלל תכונותיו האנטי-טרשתיות.

לאחרונה, Cayce, מטפל הוליסטי אמריקאי מציע שיש לכלול שקדים בתזונה הבסיסית, מכיוון שלטענתו זה משפר את גוון העור, תנועת המזון דרך המעי הגס וממזער את הסיכון לחלות בסרטן.

Leave a Comment