תוצאות מחקר רפואי עבור מכונת סאן אנקון צ’י

אוניברסיטת פלינדרס, אדלייד (חלק ממחלקת הבריאות של אוסטרליה, בית הספר לרפואה של הפקולטה למדעי הבריאות) פיתחה פרויקט מחקר רפואי החל מה-15 ביוני 2000, לבקשת Hsin Ten Enterprise Australia. הפרויקט נועד לבחון את היתרונות של מכונת הצ’י, במיוחד עבור אלו הסובלים מבצקת לימפה משנית ומבצקת ורידית, אך התוצאות הראו גם מצב משופר של האנשים ללא בעיות רפואיות שהשתתפו במחקר.

את הפרויקט הוביל פרופסור ניל פילר, אחד הלימפולוגים המובילים בעולם, שהציג ופרסם למעלה מ-300 יצירות ומחויב מאוד לתוכניות חינוך ומודעות. הוא נעזר בצוות של אנשים מקצועיים ביותר במהלך הניסוי הקליני כולל: גב’ אמנדה מוסלי (קצינת מחקר) – מר אדריאן אסטרמן (ביוסטטיסטיקאי ואפידמיולוג קליני) פרופסור חבר קולין קאראטי (אנטומיסט) – מר בריאן ברידג’ר (מהנדס ביו-רפואי) ד”ר ג’ק וולש (מנתח כלי דם) – ד”ר סטיבן בירל (מנתח).

בצקת לימפה משנית של הרגליים משפיעה על 30% מהאנשים לאחר ניתוח והקרנות. בצקת ורידית משפיעה על 5% מהאוכלוסייה הבוגרת. שניהם גורמים לנפיחות, אי נוחות ועלולים להפריע לאיכות החיים. הטיפול הקונבנציונלי הוא יקר ומתמשך, עם שליטה מועטה של ​​המטופל. אין תרופה טובה לאף אחד מהמצבים.

מטרת המחקר הייתה למצוא ולבדוק את יעילותו של טיפול שיהיה נוח, זול, יעיל ומסוגל להעצים את הסובלים.

חולי בצקת ורידים:

המשתתפים היו גברים ונשים עם גיל ממוצע של 59 שנים. למעלה מ-50% מהם סבלו מבעיות בשתי הרגליים עקב דליות, מחלות כלי דם ופקקת ורידים עמוקים קודמים (לא פעילים).

חולי לימפואדמה משנית:

המשתתפים היו גברים ונשים כאחד, הלימפה שלהם נגרמה בעיקר מניתוח סרטן הקשור לסרטן המעי, צוואר הרחם, הערמונית או מלנומה. למעלה מ-45% סבלו מבצקת לימפה בשתי הרגליים.

שתי הקבוצות המשיכו בדרך כלל בטיפולים אחרים במקביל, כגון גרבי תמיכה, טיפול בעיסוי, טיפול בלייזר והרמה פשוטה.

ממה כלל המחקר:

א) חולים גויסו באמצעות פרסום ומרפאות חוץ.

ב) הניסוי כלל 20 משתתפים רגילים.

ג) מכונות נלקחו הביתה והשתמשו בהן במשך 3 שבועות תוך שימוש במשטר הבא:

-5 דקות בבוקר ו-5 דקות אחר הצהריים ביומיים הראשונים;

-8 דקות בבוקר ו-8 דקות אחר הצהריים החל מהיום השלישי עד ה-7;

-12 דקות בבוקר ו-12 דקות אחר הצהריים החל מהיום ה-8 עד ה-21.

ד) מדידות אובייקטיביות נלקחו מדי שבוע ומעקב חודש לאחר הטיפול.

כ-2,000 סיביות נתונים נאספו מכל מטופל לפני, במהלך ואחרי כל ביקור.

אילו מדידות בוצעו וכיצד:

א) שאלונים: אנשים נשאלו כיצד הרגישו רגליהם וכיצד זה השפיע על איכות חייהם.

ב) טונומטריה: נמדדה קשיות הרקמה.

ג) פרומטריה: נמדדו היקף הרגל ונפח הנוזל.

ד) עכבה ביולוגית: הרכב הגוף והנוזל בתוך הרגליים נותחו.

ה) לימפוסינטגרפיה: תפקוד מערכת הלימפה הוערך.

ו) נמדדו לחץ דם, דופק, בדיקת דם, זרימת דם.

תוצאות מחקר:

ההטבות שאנשים יכולים לצפות לקבל מהשימוש במכונת ה-Sun Ancon Chi מפורטות להלן.

תוצאות עבור אנשים ללא בעיות רפואיות:

1. הפחתה קלה בנוזלים לגפיים. הקבוצה עם רגליים בריאות תקינות חוותה הפחתה של 1.52 אונקיות/45 מ”ל בנוזלים במשך 3 שבועות.

2. ירידה במשקל. הקבוצה עם רגליים בריאות תקינות איבדה בממוצע 1.32 פאונד/0.6 ק”ג במשך שלושה שבועות. מדובר בסכום משמעותי על פני תקופה כה קטנה.

3. הפחתה באחוז השומן בגוף.

תוצאות עבור אנשים עם בצקת לימפה משנית עקב נזק לימפה ואלה עם בצקת ורידית עקב אי ספיקה ורידית:

1. הפחתה משמעותית בנפח ובהיקף הגפיים. נוזל חוץ-תאי לקבוצה עם בצקת לימפה משנית ירד במהלך שלושת השבועות. במעקב של חודש, הנוזלים עלו אך לא חזרו לרמות המקוריות שלהם.

2. איבוד משמעותי של נוזל בצקת מהגפיים. הקבוצה עם בצקת ורידית חוותה ירידה של 14.87 אונקיות/440 מ”ל בנוזל הרגל במהלך שלושת השבועות. למרות שרמות הנוזלים עלו במעקב של חודש אחד, הן לא חזרו לרמות המקוריות שלהן.

3. ירידה משמעותית במשקל. הירידה הממוצעת במשקל עבור הקבוצה עם בצקת ורידית הייתה 3.19 פאונד/1.45 ק”ג במשך שלושת השבועות. זה נשאר יציב במעקב של חודש אחד. מבין הסובלים מבצקת לימפה משנית, הירידה הממוצעת במשקל הייתה 1.10 פאונד/0.5 ק”ג וזה נשאר יציב במעקב של חודש אחד.

4. הפחתה באחוז השומן בגוף.

5. שיפור בניקוז הלימפה. לימפוסינטגרפיה הראתה שיפור ניכר בתפקוד הלימפתי.

6. שיפור משמעותי בסימפטומים הסובייקטיביים. רוב המשתתפים דיווחו על ירידה בכאב, לחץ, כבדות, יובש בעור, הבדל בגודל הגפיים, התכווצויות, סיכות ומחטים, תחושת צריבה והפרשי טמפרטורה.

7. שביעות רצון מהטיפול ושיפור באיכות החיים. רוב המשתתפים (88%) היו מרוצים ממשטר הטיפול. היו שיפורים ברורים בתחושת השליטה שהיתה למשתתפים על מצבם, טווח התנועה שלהם, ההשפעה החיובית שחוו על חיי היומיום ועלייה ביכולתם להתאמן.

חשיבות מחקרית:

המסקנה של פרופסור פילר ואוניברסיטת פלינדרס לרפואה לאחר ניתוח הנתונים המלאים היא שבשימוש תדיר, למכונת הצ’י יש פוטנציאל רב בתחזוקה בריאותית וניהול מחלות עבור אלה הסובלים מבצקת לימפה משנית ובצקת ורידית ברגליים.

בהתחשב בעלות הגבוהה של טיפולים מסורתיים לבצקת לימפה משנית ולבצקת ורידית, מכונת הצ’י היא אלטרנטיבה זולה, יעילה ונוחה. עבור אנשים ללא כל מצב רפואי, מכונת ה-Sun Ancon Chi מציעה דרך לרדת במשקל ושומן בגוף ללא צורך בתשלום עבור מנוי לחדר כושר או לבצע משטרי פעילות גופנית לא מעשיים ומאומצים.

סיכום:

המחקר הנרחב שבוצעה על ידי אוניברסיטת פלינדרס ממחיש את המחויבות שיש ל-Hsin Ten ללקוח. מחקר פורץ דרך זה הפריד בין Hsin Ten ו- Sun Ancon Chi Machine לבין חברות המייצרות מכונות חיקוי.

– מכונת ה-Sun Ancon Chi היא מכונת הצ’י היחידה שנתמכת על ידי מחקר מדעי ורפואי באיכות גבוהה.

– מעולם לפני (או מאז) אף אוניברסיטה באמת אישרה מוצר כזה.

– כולם חוו יתרונות, לא רק חולי בצקת לימפה משנית ובצקת ורידים.

– אוניברסיטת פלינדרס הפיקה באופן עצמאי 3 חוברות המפרטות את תוצאות המחקר ומתארות את המצבים של בצקת לימפה משנית, בצקת ורידית ועדויות מעקב אחר מטופלים.

– מכונת ה-Sun Ancon Chi מוכרת כעת כמכשיר רפואי על ידי המינהל האוסטרלי למוצרים טיפוליים בהתבסס על חוזק תוצאות המחקר, כמו גם ביפן ובקנדה.

– שום מכונת חיקוי צ’י לא יכולה לתבוע את אותם יתרונות כמו מכונת ה-Sun Ancon Chi כפי שמתואר בתוצאות המחקר.

Leave a Comment