10 היתרונות של עיסוי ארומתרפי

עיסוי ארומתרפי הוא טיפול עיסוי שוודי המשמש למגוון סיבות לבריאות. טיפול זה משתמש בשמנים אתריים לעיסוי. המטפל מפזר את השמן הזה בחדר או מוסיפים כמה טיפות שמן לתחליב עיסוי ומורח אותו ישירות על העור שלך. מטרתו לשפר את הבריאות הגופנית והנפשית. מכיוון שהשמנים מרוכזים מאוד, יש לדלל אותם עם שמן נשא אחר או קרמים. כמה מחקרים אומרים ששמנים אלו עוזרים לשפר את מצב הרוח ולהקל על חרדה ומתח. אתה יכול לדבר עם המטפל שלך כדי להחליט אילו שמנים הם הטובים ביותר, בטוחים ומתאימים לך לשימוש. המטפל שלך ימליץ על שמנים אתריים ספציפיים בהתאם לצרכים שלך.

ישנם יתרונות רבים של עיסוי ארומתרפי בהתאם לשמן האתרי בו אתה משתמש. לעיסוי העור בשמן אתרי יש יתרונות מרגיעים ומרפאים לגוף. להלן כמה מהיתרונות של עיסוי ארומתרפיה;

1- משפר ריפוי: זה משפר את הריפוי של הנפש והגוף.

2- מפחית חרדה: עיסוי ארומתרפי מסייע בהפחתת רמות החרדה. העיסוי מסייע בשחרור האנדורפינים, משככי הכאבים הטבעיים של הגוף והורמונים מפחיתי מתח. שמנים המשמשים במהלך העיסוי מבטלים גם את תסמיני החרדה.

3- כאב ראש: אתה יכול גם למצוא הקלה מכאבי ראש או מיגרנות קבועים על ידי עיסוי ארומתרפי. שמן מנטה נמצא בשימוש נרחב להפחתת כאבי ראש ולשיפור מצב הרוח.

4- משפר את מצב הרוח: ארומתרפיה הוכחה כמועילה לשיפור מצב הרוח. השמנים האתריים בניחוח מתוק בשימוש בעיסוי או בשאיפה דרך מפזרים עוזרים לשפר את מצב הרוח.

5- הקלה במחזור החודשי/PMS: ארומתרפיה יכולה לשמש גם לטיפול בתסמינים פיזיים של PMS. זה מועיל לטיפול בכאב ונפיחות במהלך המחזור החודשי.

6- מניעת דמנציה: ארומתרפיה מסייעת במניעת דמנציה, שהיא מחלה הקשורה לגיל. דמנציה יכולה להימצא אצל אנשים מבוגרים. ארומתרפיה משפרת את תפקוד המוח ומגבירה את הזיכרון שיכול לסייע במניעת מחלות.

7- אנטי דלקתי: ארומתרפיה מרגיעה את העור ואת דלקות הגוף. שמן עץ התה יעיל ומועיל ביותר לטיפול באקנה, אקזמה וזיהומי עור חמורים אחרים.

8- מטפל בנדודי שינה: ארומתרפיה נמצאת בשימוש נרחב גם לטיפול בנדודי שינה והפרעות שינה אחרות. עיסוי ארומתרפי מרגיע את הנפש ומפיג את כל הלחץ והמתחים בגוף, מה שעוזר להרגעת הנפש ומשרה שינה.

9- מחזק את מערכת החיסון: עיסוי ארומתרפי מסייע בחיזוק המערכת החיסונית. השמנים האתריים הם אנטי-בקטריאליים ואנטי-מיקרוביאליים, הנספגים בעור מה שמגביר את החסינות.

10- שיכוך כאבים: ארומתרפיה עוזרת להפחית כאב כרוני כמו כאבי שרירים, דלקת פרקים, מפרקים או כאבי רקמות. עיסוי ארומתרפי יכול לתקן רקמת שריר פגומה ולהפחית כאבים במפרקים או בכל חלק בגוף.

Leave a Comment