10 היתרונות של עיסוי שיאצו

המילה שיאצו נגזרת מהשפה היפנית עבור “לחץ אצבע”. על ידי שימוש בלחץ הידיים והאצבעות על חלקי הגוף הספציפיים, מתרגלי השיאצו מפעילים לחץ לאורך המרידיאנים של הגוף, בהתאם למצבו הספציפי של המטופל, כדי להקל על כאבים ומחלות, להגביר אנרגיה ולקדם החלמה מפציעות. גירוי כזה מצביע על זרימת אנרגיה המאפשרת ריפוי.

לחץ עמוק מופעל על ידי מטפלים, תוך שימוש באצבעותיהם, האגודלים וכפות הידיים שלהם ברצף מתמשך. הלחץ בכל נקודה נשמר למשך שתיים עד שמונה שניות בלבד. בעיסוי שיאצו אין שימוש בשמן, וניתן לעשות זאת על שולחן עיסוי נמוך או על מחצלת על הרצפה. זה בדרך כלל נמשך 60 עד 90 דקות. עיסוי שיאצו יעיל לטיפול בכאב. אבל לפני ביצועה, הרופא שלך יבצע ניתוח מפורט כדי להבין את ההיסטוריה הקלינית שלך והיכן אתה חווה כאב ובעיות פיזיות אחרות שאולי יש לך.

ישנם יתרונות רבים של טיפול בעיסוי. להלן 10 היתרונות של עיסוי שיאצו:

1- כאבי שרירים וכאבים: זה ידוע בהקלה על כל מיני כאבים. על ידי לחיצה על נקודות אקופרסורה שמשחררות את המתח, זה עוזר לשחרור מתחים ומקדם את זרימת הדם. זה יעיל מאוד לכאבי גב, כאבי מפרקים וכאבי שרירים.

2- כאבי ראש מיגרנה: מיגרנה היא כאב ראש פתאומי שעלול לגרום לכאב פועם חמור ועז. זה יכול להימשך שעות, עד ימים שזה מאוד כואב ולא נעים. עיסוי זה עוזר להפחית מיגרנות וכאבי ראש על ידי הרפיית הגוף והנפש. זה משפר את זרימת הדם ואת זרימת הדם בכל הגוף.

3- הקלה בחרדה/מתח: יש הרבה דרכים להתמודד עם חרדה ומצוקה. מתח וחרדה ממלאים תפקיד מרכזי במצב הבריאותי ובהתמודדויות החברתיות שלנו. עיסוי שיאצו הוכח כיעיל להפחתת חרדה ומתח. זה משפר את מצב הרוח וההתנהגות.

4- הרפיה: אתה יכול להרגיש רגוע ונינוח יותר לאחר קבלת עיסוי שיאצו. ככל שהשרירים מאבדים את המתח שלהם, תוכל להתמקד בנפשך ולהרגיש נינוח.

5- זרימת אנרגיה משופרת: המטפלים מגרים את קווי המרידיאנים של הגוף ואת נקודות האקופרסורה המסירות חסימות ומעודדות זרימה בריאה של האנרגיה החיונית של הגוף.

6-עצירות: עיסוי שיאצו מסייע בהקלה על עצירות כאשר מוחל על אזור הבטן. הלחץ מהעיסוי עוזר לשחרר את השרירים ולהרפות את המעיים והמעי הגס שמקל על עצירות.

7- עור רך: זה עוזר להמריץ את מחזור הדם בכלי הדם של רקמות העור. הוא פולט את החלב מאיברי החלב, ששומרים על העור שלנו לח וחלק. זה גם מונע קמטים של העור. עם זרימת הדם הבריאה, העור הופך רך יותר, חלק יותר, לח וזוהר.

8- הריון: עיסוי שיאצו גם עוזר לנשים במהלך המחזורים החודשיים שלהן להפחית תסמינים של בעיות מחזור/התכווצויות ודיכאון. ניתן להקל על נפיחות ובחילות בוקר במהלך ההריון גם על ידי עיסוי שיאצו.

9- משפר את איכות השינה: זה גם מאוד מועיל לשפר את השינה.

10- דלקת פרקים ושיגרון: עיסוי שיאצו הוכח כמועיל גם לטיפול בדלקת פרקים ושיגרון. לחץ שהופעל מהעיסוי על הידיים, הרגליים או כל אזור המושפע מדלקת פרקים סייע בהפחתת הכאב ובטיפול בדלקת פרקים.

Leave a Comment