3 ה-R של טיפול עצמי

במעבר לעבר מקום של ריפוי והרמוניה, ישנם שלושה עקרונות עיקריים של טיפול עצמי לזכור תמיד אותם אני מכנה “3 ה-R’s”. כן הטריאדה הזו של R קיימת לבית הספר (קריאה, (ב) כתיבה ו, (א) ריתמטיקה) ולמען הסביבה (הפחתה, שימוש חוזר, מיחזור) ויש לי אחת לטיפול עצמי!

  1. לְשַׁחְרֵר: כדי להתחיל אתה רוצה להיפטר מהחיים שלך לחלוטין מהדברים והדפוסים שלא עובדים בשבילך. ערכו רשימה של מה שאתם מרגישים שגורם למתח, מתח וחוסר נוחות בחייכם. תיפטר ממה שאתה יכול. זה עשוי להיות קל מאוד – כמו להיפטר מכרית שפוגעת בצוואר. או שזה יכול להיות מאתגר יותר אבל בר ביצוע כמו הפסקת עישון. סביר להניח שזו תהיה הקטגוריה הקטנה ביותר שלך. למה? כי מחיקה או שינוי לחלוטין היא ההיבט המאתגר ביותר של האינטראקציה שלך עם הדפוסים שלך. ייתכן שהעבודה שלך גורמת לך ללחץ, אבל סביר להניח שאתה לא יכול פשוט להפסיק ללכת לעבודה.
  2. רֵפוֹרמָה: לאחר שזיהית ממה אתה יכול להיפטר, ראה את הפעילויות שאתה לא יכול להיפטר מהן אבל שעדיין גורמות לכמה בעיות. שנה או שנה את הדפוסים האלה שאתה לא יכול להיפטר מהם לחלוטין אבל לגרום להם לעבוד טוב יותר עבורך. זה יכול להיות מעבר מארנק לאריזה כדי להפחית את מתח הכתפיים או ללמוד לשבת בכיסא טוב יותר כדי שהגב שלך לא יכאב. זו תהיה קטגוריה ענקית. יש הרבה פעילויות והרגלים שאתה עושה בחיים שאתה לא יכול (קשה להימנע מכיסאות אבל אתה יכול להשתמש בהם בצורה יעילה יותר) או שאתה לא רוצה להיפטר מהם לגמרי אבל אתה רוצה להפחית את כמות ההשפעה שאתה לקבל מהפעילות.
  3. תְרוּפָה: שלב אחרון זה נועד לדברים שאתה לא יכול לשנות או לשנות או למתח השיורי שאתה מקבל למרות מאמציך הטובים ביותר. זה מה שאתה משתמש בו כדי לטפל בשאר התסמינים והמתח. אולי סופר יוגי יכול לחיות בלי ליצור או להרגיש מתח, אבל הייתי מנחש שאפילו הם נהנים מעיסוי ומתיחות מדי פעם! עבור שארכם, לעבור את החיים ללא כאבים, כאבים, טרדות או הצטברות מתחים היא קלה עד אין קץ. זה המקום שבו אתה משתמש במתיחות ספציפיות כדי לרפא קימוטים בצוואר או בכתפיים. זה הולך לקבל עבודת גוף או לקבל דחיפה של צ’י מהדיקור שלך. אלו הכלים שבהם אתה משתמש כדי להביא להקלה בכאב ולטפל בסימפטומים שיש.

עשה משהו עבור עצמך כל יום ומונע עומס מתח. שימו לב לאופן שבו אתם משתמשים בגוף שלכם בפעילויות והשתמשו בתשומת לב זו כדי ליצור פחות מתח. לאחר מכן מלא את ערכת הכלים לטיפול עצמי בפעילויות שעובדות בצורה היעילה ביותר עבור הצרכים הייחודיים שלך ומתאימות לאישיותך.

מציאת זמן לתמוך בעצמך היא קריטית לבריאות הנפשית והפיזית שלך. עליך להכיר ולהכיר בכך שטיפול בעצמך חשוב ויש לו ערך. לעשות משהו כל יום למען עצמך ישאיר אותך תחושת טיפוח והזנה ויאפשר לך לא רק להמשיך עם ההיבטים היותר ארציים של חייך אלא לתמוך במסע שלך לריפוי והרמוניה.

Leave a Comment