3 תרגילים איזומטריים לשיפור חוזק וגמישות האצבעות

לעתים קרובות מתעלמים מהידיים שלנו כשאנחנו חושבים על הבריאות שלנו. ידיים זקוקות לאותו טיפול, מתיחות ופעילות גופנית כמו כל שריר ומפרק אחר בגופנו. אנו מצפים שהידיים שלנו יעזרו לנו מדי יום כמעט בכל פעילות שאנו עושים מאכילה, עד החזקת ספר או שימוש במקלדת ועכבר המחשב. כדי למנוע פציעה ולהפחית את ההשפעות של דלקת פרקים תרגילי ידיים מועילים מאוד.

תרגילי מיומנות ידיים נועדו למתוח ולעסות את השרירים והמפרקים ביד וכתוצאה מכך ליצור כוח, גמישות וקואורדינציה גדולים יותר. רוב התרגילים הללו מרגישים טוב וגורמים לך לידיים חזקות וזריזות יותר וכן מונעים אובדן תפקוד וחולשה ככל שאנו מתבגרים.

פעילות גופנית איזומטרית פירושה מתיחת שריר והחזקתו למשך 15 עד 30 שניות תוך שמירה על המתח. תרגילים איזומטריים מועילים במיוחד לאנשים שיש להם טווח תנועה מוגבל.

אתה יכול להשתלב בפעילות גופנית כמעט בכל מקום ובכל זמן, עם ציוד מינימלי.

תרגיל ראשון: כפוף שורש כף היד

הושיטו את הזרוע לפניכם, כף היד כלפי מעלה (כאילו אתם דוחפים לקיר). תפוס את האצבעות בעזרת היד השנייה ומשוך אותן בעדינות לאחור לכיוונך תוך החזקה למשך 20 שניות. חזור על פרק כף היד השני. השלמת חזרה אחת. נסה לבצע סט של 3 חזרות.

תרגיל שני: חוזק אחיזה

כדי לשפר את האחיזה שלך יש 3 חלקי ציוד קטנים שיעזרו לך. כולם קטנים וניתנים לנייד בקלות. ראשית הוא מתקן אחיזה המורכב משתי ידיות המחוברות בקפיץ. הם זמינים ברוב מחלקות מוצרי הספורט – רכשו אחד שמתאים לכוח היד הנוכחי שלכם.

כדור לחיצה הוא כלי מצוין שיש על השולחן שלך. לחיצתו לא רק מחזקת את אחיזת היד שלך אלא גם משכך מתחים נהדר.

משקל קטן הוא עוד דרך קלה, פשוטה לשימוש וזולה להגביר את אחיזת היד שלך.

כאשר עושים תרגילי אחיזה עדיף להחליף ידיים, נסו לעשות את אותו מספר חזרות בכל יד.

כוח יד מוגבר עוזר במשימות יומיומיות כמו פתיחת צנצנות ושמירה על אחיזתך בחפץ כבד.

תרגיל שלישי: גמישות ידיים

תרגיל זה אינו זקוק לציוד.

הניחו את שתי הידיים יחד וכפות הידיים נוגעות ודחפו את הידיים זו לזו, החזק למשך 10-20 שניות.

מַעֲנָק:

תרגילי ידיים איזומטריים המחזקים את אחיזת היד משפיעים לטובה גם על הורדת לחץ הדם אצל מבוגרים.

ביצוע תרגילים אלו מספר פעמים ביום הוא פשוט, מרגיש טוב ויגביר את הכוח והמיומנות. הידיים שלך ירגישו טוב יותר, יהיו בעלי זרימת דם טובה יותר ויעזרו להפחית כאב ואי נוחות תוך כדי ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות.

Leave a Comment