7 דרכים להיפטר מקרקפת מגרדת

עם בוא חודשי החורף עלולים להופיע שיער יבש וקשקשים. למרבה הצער, בעיית הגבות שלו במיוחד מטרידה מאוד. כאן נסביר טיפים כיצד להיפטר ממנו. איך להיפטר מקרקפת מגרדת…

אנו מסבירים 7 טיפים למניעת שיער מגרד וקשקשים בחודשי החורף. בעזרת העצות הללו תוכלו להיפטר מהשליליות שהחורף מביא.

בשל השפעת האוויר הקר והיבש, השיער הופך לקשקשים ומגרד הרבה יותר מהר. כדי למנוע זאת, ניתן לבחור בשיטת טיפוח שיער אחרת במהלך חודשי החורף.

7 דרכים להיפטר מקרקפת מגרדת

הימנע משמפו על בסיס כימיקלים

שמפו על בסיס כימי ידוע לשמצה כמייבש את השיער יותר מדי. בחר מרכיבים כמו קנבוס, שמן ארגן ופחם פעיל בשמפו שלך. אם גירוד ויובש הם הדאגות הגדולות ביותר שלך, אתה יכול להרגיש טוב יותר עם שמפו אורגני.

התרחק ממייבש השיער

מייבשי שיער הם פריט ביתי נפוץ. עם זאת, כדאי למזער את החשיפה לאוויר ממייבש השיער. אוויר זה יייבש את השיער והקרקפת, ויגרום לקשקשים, דלקות, גירודים ואפילו כוויות בקרקפת.

שמני עיסוי

נעשה שימוש בשימון שיער מאז ימי קדם. מגביר את צמיחת השיער על ידי שיפור זרימת הגבות ומונע נשירת שיער. לכן, שמני עיסוי יכולים לסייע בהפחתת גירוד וקשקשים בשיער.

אוכל בריא

תזונה בריאה ומזינה היא חלק בלתי נפרד מטיפוח הקרקפת. תזונה מאוזנת מספקת חומרים מזינים החיוניים לבריאות הקרקפת הכללית. כך תוכלו להיפטר משיער יבש.

מסכות לשיער

מסכת השיער מזינה ומעניקה לחות במיוחד. מסכות כאלה פועלות כמגן ומונעות נזק לקרקפת. לכן, זה יהיה בריא להשתמש במסכה על השיער שלך.

צחצח את השיער שלך

אם אתה לא מצחצח את השיער שלך, עור מת עלול להצטבר. במקרה זה, זה גורם לגירוד, שמנוניות וקשקשים בקרקפת. לכן, עליך לסרק את השיער באופן קבוע כדי למנוע גירוד בקרקפת והתקלפות.

תרגיל

תנועה חשובה מאוד לקרקפת בריאה. פעילות גופנית שמשפרת את זרימת הדם תועיל לך, שכן היא תסייע בסילוק הגוף מרעלים באמצעות הזעה.

CNN טורקיה לחדשות בהתאם לכך, אתה יכול להיפטר מקרקפת מגרדת בשיטות הבאות:

פַּחמָה

הודות לאלקלי שהוא מכיל, הוא עוזר לווסת את איזון ה-pH של הקרקפת. מערבבים כפית סודה לשתייה עם מים ומורחים על שורשי השיער, משאירים למשך 10 דקות. אם תמרחי אותו פעם בשבוע, תוכל להיפטר חלקית מהגירוד.

מיץ לימון

מכיוון שלמיץ הלימון יש תכונות חיטוי, מומלץ לשיער מגרד. בשביל זה אפשר להוסיף כמה טיפות מיץ לימון במים ולמרוח על הקרקפת. למיץ לימון יש תכונות מגרים. אם הקרקפת שלך מגורה והגירוד ממשיך, הפסק מיד להשתמש במיץ לימון.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים, המחסל פטריות, קשקשים וחיידקים בקרקפת, הוא אחת השיטות הטבעיות שניתן להשתמש בהן לגירוד. ניתן להקל על הגירוד על ידי הוספת כפית חומץ תפוחים ל-1 כפית מים ומריחה על שורשי השיער. כמו מיץ לימון, לחומץ תפוחים יש תכונות מגרים. אם יש לך עור רגיש, אתה יכול להשתמש בשמן קוקוס או שמן עץ התה במקום חומץ תפוחים.

Leave a Comment