7 שמנים אתריים שימושיים להשראת שינה תקינה

שינה היא כורח הגוף המביא מנוחה לכל אברי הגוף, לאחר יום פעילות ארוך. אדם יכול להצעיר את האנרגיה הפיזית שלו באמצעות שנת לילה, למשך 6 עד 8 שעות לפחות. אבל העובדה המכרעת היא שרק שינה תקינה לחלוטין יכולה לספק את התוצאה הרצויה ליציבות הפיזית והנפשית של אדם. להיפך, שינה מופרעת עלולה להוביל את הגוף לחוות עייפות נוראית לאורך כל היום, כמו גם לגרום לחוסר ריכוז ומצב רוח עצבני.

אבל ישנם כמה שמנים אתריים שידועים כיעילים ביצירת שינה תקינה, בריפוי כל הפרעות השינה. שמנים טבעיים אלה מופקים כולם מהפרחים, הפירות והעץ של סוגים שונים של עצים וצמחים.

1. שמן לבנדר – שמן בעל ריח מתוק זה מופק מפרחי הלבנדר, בעל השפעה מצוינת להרגעת תחושות חרדה. אז עדיף למרוח שמן זה לפני השינה בלילה, כדי להבטיח שינה תקינה ללא כל הפרעה. יש להוסיף רק 1-2 טיפות של שמן לבנדר לכרית או ישירות למצח, פרקי הידיים וכפות הרגליים של המשתמש, כך שהמהות המרגיעה שלו תוכל לעזור לו/ה להירדם מהר מאוד.

2. קמומיל רומאי – אנשים רבים משמשים בצריכה קבועה של תה קמומיל מסיבות בריאותיות. עם זאת, שמן אתרי זה המופק מצמח הקמומיל הרומי שימושי בהרגעת הגוף והנפש של המשתמש. התמצית הצמחית הרכה של שמן זה מזכירה במידה מסוימת את ריח התפוח. הניחוח המתוק הזה פועל כמפיג מתחים ומפחית את כל הרגשות השליליים, כמו כעס, מרירות וגירוי.

3. שמן ארז – שמן זה מופק מקליפת עץ הארז. הוא משמש להרגעת העצבים הנסערים, בשל כוח ההרגעה הטבעי שלו. ניתן להוסיף כמה טיפות של שמן אתרי זה לכרית של מטופל שסובל מנדודי שינה וצפה בהבדל באופן מיידי. מלבד השראת תחושת שלווה, שמן זה מסייע במלחמה בהצטננות ובמזיקים ביתיים שונים.

4. וטיבר – שמן זה מתקבל מדשא וטיבר, הנקרא גם ח’וס-ח’וס במדינות רבות באסיה. ניתן למרוח אותו ישירות על עור הגוף להפחתת מתח נפשי, מה שמוביל לשינה טובה בלילה. זה גם עובד מהר בהרגעת טראומות נפשיות וזעזועים רגשיים. הוא משמש כתרופה להרפיית העצבים ולגירוי מערכת הדם של הגוף.

5. Valor – שמן אתרי זה מיוצר על ידי ערבוב שמן רוזווד, שמן לבונה, שמן אשוח שחור ושמן טנזי כחול. ריח העצים שלו מסייע בשמירה על איזון במערכת העצבים, וכתוצאה מכך להגברת החוזק הפיזי והנפשי של המשתמש. יתר על כן, זה משרה אומץ, ביטחון עצמי וריכוז. זה גם מפחית את רמת החרדה, מאזן את הטלטלה הרגשית, ואפילו מפחית את כאבי הגב. לפיכך, יש לעסות כמה טיפות של שמן זה על פרקי הידיים, הרגליים, החזה והצוואר לפני השינה או להוסיף לשמן העיסוי לעיסוי גוף מלא.

6. תפוז – שמן זה מופק מקליפות של תפוז טרי, עבורו יש לו ניחוח מתוק ופירותי שמרגיע נפש מופרעת. זה אמנם מרומם את מצב הרוח של המשתמש ופועל כנוגד דיכאון; שמן אתרי זה ידוע גם כבעל תכונות חיטוי ואנטי דלקתיות. הוא מכיל גם d-limonene, שהוא נוגד חמצון ובכך, מסייע בחידוש תאי הגוף.

7. לחץ הרחק – שמן אתרי זה נעשה על ידי ערבוב שמן אתרי ליים ותמצית וניל. לפעמים, שמנים אתריים טהורים אחרים, כמו שמן לבנדר ושמן עץ ארז מתווספים לשמן שימושי זה כדי להפוך אותו לגורם חזק יותר משרה שינה. ארומת ההדרים המתוקה של שמן זה מרגיעה את הרגשות והופכת את המשתמש לשקט נפשית, על ידי הוצאת כל המתחים והרגשות הקשים ממוחו.

הדרך הטובה ביותר להשתמש בשמנים האתריים הללו היא לרסס לתוך הנחיריים בעזרת מפזר ביתי קטן. בהיעדר כלי כזה, אפשר פשוט למרוח כמה טיפות מכל אחד מהשמנים הללו על כפות הידיים ולשאוף את התמצית, על ידי כוסות הידיים מול האף. ניתן גם לעסות את השמנים הללו בעדינות על הצוואר, החזה, הידיים והרגליים, כדי לגרום לשינה מהירה ובריאה יותר.

Leave a Comment